масові звільнення

№663

управління освіти міста Хмельницького

Хмельницька область, м. Хмельницький

КРАХ ЗАТ "Судова система України"!

Чому суди та судді не виконують покладених на них Конституцією обов”язків, слугують не принципу Верховенства права і суспільству, а прислужують кланам всіх рівнів влади та відкритим кримінальним кланам?

Історія формування та засади формування владою судової системи Хмельницької області є показовою для всієї України. В Хмельницькій області народилась та проходила обкатку „чорна” виборча технологія, яка забезпечувала виконавчій владі гарантії її незмінності. В 1994 році головою територіальної виборчої комісії в області було призначено начальника обласного управління юстиції О.Леванчука. Цією комісією були створені непередбачені законом проміжні лічильні групи в області, в які надходили протоколи з дільничих виборчих комісій де вони відповідним чином „корегувались” на користь влади. Так, десятки протоколів з різних виборчих дільниць області були написані одним і тим же почерком. Прокурор області не розглянув заяву про порушення кримінальної справи. При розгляді справи про оскарження результатів виборів, суддя Тернопільського міського суду прямо заявив, що йому сказано, що грошей на повторні вибори не має. В разі скасування результатів виборів „плати кошти зі своєї кишені”.
Для моєї сім'ї таке правосуддя закінчилось погромом житла, підривом автомобіля, моєю вимушеною еміграцією у України …
Далі карколомна кар'єра О.Леванчука. За поданням голови облдержадміністрації присвоєно звання „Заслужений юрист України”. Призначено суддею Верховного Суду України. Головою обласного (апеляційного) суду Хмельницької області. Обрано членом Ради суддів України.

Щедро винагороджувались і інші учасники тих подій. Прокурора Ярмолинецького району Приступу І.І. призначено начальником управління Державної судової адміністрації в Хмельницькій області. Начальника міліції Ярмолинецького района Малюська Л.Г. - заступником начальника УМВС України в Хмельницькій області. В той час голова колгоспу В.Ядуха в даний час посів посаду голови облдержадміністрації.

Ця виборча технологія влади проходила обкатку і при проведені референдуму „за народною ініціативою”, на якому одностайно проявили своє виявлення „мертві душі”. Головою комісії в області влада знову призначили начальника обласного управління юстиції Н.Продан.
Опробована виборча технологія була застосована на всеукраїнському рівні на виборах Президента України в 2004 році, коли головою Центральної виборчої комісії було призначено Голову Вищої ради юстиції С.Ківалова. Згадаймо, як щедро влада винагороджувала вищими державними нагородами його попередника „героя України” Рябця. І тільки масові акції протесту громадян в державі перешкодили реалізації цієї виборчої технології на виборах Президента України.

За вище вказаних обставин відбулась „прихватизація” судової системи області. Якщо проаналізувати кадровий склад суддів Хмельницького міськрайонного суду, то він складається з родичів керівництва Апеляційного суду області, членів родин працівників спецслужб та правоохоронних органів.
Наприклад:
- Голова апеляційного суду Хмельницької області Леванчук О. М., його син - суддя Хмельницького міськрайонного суду Леванчук А.О.;

- заступник голови Апеляційного суду Хмельницької області Марцинкевич А. М., його син - суддя Хмельницького міськрайонного суду Марцинкевича В. А.;

- Заступник Голови апеляційного суду Хмельницької області Ковтун В.А. - його зять, суддя Хмельницького міськрайонного суду(заступник Голови Хмельницького міськрайонного суду) Палінчак О.М.; племінник - суддя Хмельницького міськрайонного суду Бондарчук В.В.(призначений на посаду судді Указом Президента України №200/2010 від 20 лютого 2010 р.);

- начальник управління державної судової адміністрації в Хмельницькій області Приступа І.І. - його син, суддя Хмельницького міськрайонного суду Приступа Д.І.

- начальник Головного управління юстиції в Хмельницькій області Продан Н.В. - її чоловік, суддя Хмельницького міськрайонного суду Продан Б.Г.

- суддя Хмельницького міськрайонного суду Сарбей В.Л., її син - суддя Хмельницького міськрайонного суду Сарбей О.Ф. (призначений на посаду суддів Указом Президента України в 2010 році).


Не було б ніяких претензій то такого сімейного підряду, якби не системне порушення Конституції та Законів України суддями та фактичний кваліфікаційний клас суддів. Такий специфічний склад суддів унеможливлює визнання незаконними дій чи бездіяльності будь-якого органу влади чи її посадової особи. Унеможливлює пересічним громадянам доступ до правосуддя.
Судді виконають будь-яку саму абсурдну забаганку влади.
В 2010 році ЗАТ відзначилось фактами масового винесення за відомо неправосудних рішень суддями Хмельницького міськрайонного суду. Зокрема заступниками голови Хмельницького міськрайонного суду Палінчаком О.М.. та Панасюком В.А. Суддями Приступою Д.І., Продан Б.Г., Вітюком В.Ж., Логіновою С.М.
Колегіями суддів апеляційного суду Хмельницької області у складі суддів Шершуна В.В.(заступника голови апеляційного суду), Самчука П.П., Заїки В.М., Ніколової Б.Ю., Пастощука М.М., Костенко А.М., Юзюка О.М., Варвус Ю.Д., якими винесенні за відомо неправосудні ухвали суду. Плюндруючи, конституційні права освітян м.Хмельницького, ветеранів праці, дітей війни жертв масового звільнення судді цинічно ігнорували вимоги Конституції України; Конвенції Міжнародної організації праці №№ 111,166,158; Рішення Конституційного Суду України від 9.07.1998р. № 12-рп/98.
(див. статті „ЧОМУ ПРИНИЖУЮТЬ ОСВІТУ?” № 42,2009р. „Подільський Кур’єр”;
“В Хмельницком массово увольняют директоров школ и детсадов”, “Моя Газета +”,№8, 25.02.2010р.).
Кваліфікаційний клас суддів та стаж їх роботи на посаді судді є доказами умисних дій суддів при винесенні за відомо неправосудних рішень, впливу на суд та суддів, відсутності доступу до правосуддя. Є ознаками корупційних діянь.

Рішеннями судів винесені іменем України, які набрали законної сили, державою Україна порушені взяті на себе зобов'язання за міжнародними договорами, ратифікованих Верховною Радою України.
Територія Хмельницької області оголошена офшорною зоною, вільною від дії Конституції України, Рішення Конституційного Суду України, чинних міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Про не виконання державою Україна чинних міжнародних договорів я повідомив відповідні міжнародні організації.

Вище вказані порушення державою Україна чинних міжнародних договорів є наслідком формування Вищою радою юстиції сімейних кланів в судовій системі Хмельницької області.
До їхніх послуг, спеціальні зарплати, пенсії, лікарні, санаторії, кваритири, недоторканість. Всі ці привілегії за наш рахунок.
Для порівняння: після подвійного підвищення середня зарплата судді апеляційного суду Хмельницької області в 2006 році становила 8 600 грн, міськрайонного суду 3 600 грн.
На ремонт апеляційного суду області(бувше приміщення обкому КПРС) в 2006 році судовою адміністрацією було виділено 9 000 000 грн.
В таких тепличних умовах суди кинулись "колядувати" та "косити" капусту.
Один з способів відмивання корупційних коштів сімейним кланом оприлюднене в статті "Хто оре та сіє, а хто "косить" та "колядує" ( "Моя газета +" №22 7-13.06.2010р.).
Риторичне питання. Скільки "зелених лімонів" коштує маєток Голови апеляційного суду Хмельницької області Леванчука О.М. в м.Хмельницькому ?

Зазначу, що жодне з моїх мотивованих звернень до Генеральних прокурорів України про порушення кримінальних справ відносно суддів у встановленому законом порядку не розглядалось. Прокуратура в Хмельницькій області "не втручається" в діяльність суддів. Захоплення за допомогою завідомо незаконних рішень судів підприємств, земель, майна громадян. Як кажуть в народі "вони вже давно переженились та пересватались".

Протести громадян проти злочинної діяльності сімейного клану залишаються без відповідного реагування Вищою радою юстиції, Радою суддів України, Президентами України. Так, 15 січня 2008 року, члени Хмельницької міського громадської організації “Право на життя” та члени Колективного підприємства “Хмельницький обласний інформаційно-обчислювальний центр” провели пікетування Апеляційного суду Хмельницької області.
Пікетувальники прикрасили ялинку, біля входу в суд, статтями Кримінального кодексу України щодо злочинів проти правосуддя та прикрасами з фактами прийняття суддями завідомо неправосудних рішень, участі суддів в захоплені підприємств. Тримали плакати з вимогами припинення злочинів проти правосуддя. Виконання Конституції та Законів України суддями. Вказували, що в судах системно зникають з справ документи, відбувається підміна документів, знищуються технічні записи судових засідань, що свідчить про упередженність та “зацікавленність” суддів у результатах розгляду конкретних судових справ.
Фактичного обмеження доступу до правосуддя. Незаконні відмови в прийнятті звернень до суду та судовому захисті прушених прав.
Пікетувальники виражали думку, що ці порушення Конституції та Законів України є наслідком специфічної кадрової політики при формуванні складу суду. Наявність в Хмельницькому міськрайонному суду суддів, родичів керівників Апеляційного суду, родин прокурорів та спецслужб, що унеможливлює визнання судом визнання дій чи бездіяльності державних органів та їх посадових осіб незаконними.
Вимагали припинити діяльність сімейних кланів або видати de facto ЗАТ “Леванчук & K ” Державний Акт права приватної власності на суд та право.

Системою стало прийняття суддями завідомо неправосудних рішень за які передбачена кримінальна відповідальність(ст.375 КК Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови). Наведення тільки відомих мені сотень "перлин" так званого "правосуддя" потребує об'ємів не підсильних для публікації жодною газетою.
Показовим є невиконання рішення суду(судді Латюка П.Я.) про зобов”язання МВС ознайомити мене з матеріалами кримінальної справи. При зверненні в суд з позовом до державної виконавчої служби суддя міськрайсуду В.Фанда відмовляє в позові. Судді апеляційного суду відмовляють в апеляції. Рішення суду, для виконання якого немає ніяких перешкод, не виконано на протязі 9-ти років. Секрет в тому, що в даній кримінальній справі фігурують привиди минулих діянь, начальник обласного управління юстиції О.Леванчук, прокурор Ярмолинецького района Приступа І.І., начальник Ярмолинецької міліції Малюська Л.Г., голова колгоспу В.Ядуха…

Новітні факти суддівської вакханалії:
Ухвалою апеляційного суду 28 травня 2010 року встановлено, що судова справа за позовом громадянина розглянута та підписана неповноважним суддею Вітюком В.Ж..!!!
З цих підстав позов громадянина поданий до суду в 2006 році, залишено без розгляду. Суд в черговий раз став стороною в спорі та суб'єктом захоплення землі, див. статтю “ЦАРСКОЕ СЕЛО” или ВОЙНА ЗА ЗЕМЛЮ”(“Моя Газета +”,№11, 18-24.03.2010р.).От Вам і доступ до правосуддя !!!

В квітні 2010 року колегія суддів у складі суддів: Харчука В.М., Переверзєвої Н.І., Кізюн О.Ю. продовжує "цікаву" практику суддів Хмельницького міськрайонного суду Салоїд Н.М., Сарбей В.Л допускає та розглядаю справу з участю адвоката без наявності у адвоката довіреності юридичної особи !!! Що засліпило очі суддям високого кваліфікаційного класу? Яким чином ці адвокати отримують привілеї від сімейного клану?

При розгляді кримінальної справи в нарадчій кімнаті разом з суддею Фуриком В.П. виявлено адвоката обвинуваченої. З кримінальної справи та суду зник річний технічний запис фіксування судового процесу. Той же суддя при розгляді позову міського відділу МВС до редактора Луніної Л.В. та газети "Моя газета +" вчиняє благодійну акцію. Ухвалює: "…повернути Хмельницькому відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області сплачені 8 000 грн. судового збору на користь держави, що були внесенні ним, згідно з платіжним дорученням …" Причина - в судовому засіданні представник відповідачів вказав на ознаки фальсифікації даного фінансового документа.

В 1996 році я разом з своїми дітьми пікетував Верховну Раду України в вимагаючи прийняття Конституції України. За 13 років її дії я не разу не бачив застосування судами Конституції України, посилання на її норми. Зате системно відмовляли у прийнятті звернень до суду безпосередньо на підставі Конституції України, розгляд яких Конституцією України гарантується. Судді перетворили основний закон в декларацію для пересічних громадян та міжнародної спільноти.
Судді є продуктом нашого суспільства. Ніякі "репресивні" заходи не дадуть ефекту. Тільки тоді, коли наша суспільна свідомість дозріє до розуміння та спроможності створення прозорої та контрольованої суспільством, а не владою судової системи в України втілиться принцип верховенства права.
В черговий раз звертаюсь до адвокатів та їх об'єднань, громадських організацій. Чому до цього часу немає публічного аналізу судових рішень, високопрофесійними фахівцями? Розповсюдження завідомо неправосудних рішень судів в засобах масової інформації та інтернеті. Майте професійну гідність і тоді настане час, коли як у правових державах на ваших квартирах ви зможете розмістити табличну адвокат або суддя з призві щем. І це буде ознакою вашого високого статусу в суспільстві та високого не тіньового матеріального статку.
Запрошую суддів, адвокатів, громадські організації та громадян до дискусії на шпальтах газет та в інтернеті.
Василь Попик, Голова Хмельницької міської
громадської організації
„ПРАВО НА ЖИТТЯ”


ЧОМУ ПРИНИЖУЮТЬ ОСВІТУ?
26 грудня 2008 року на посаду начальника Управління освіти виконавчого ко¬мітету Хмельницької міської ради призначено колишнього заступника місцевої партійної організації Литвина - Курманського Ю.І. Свою діяльність на цій посаді пан Курманський розпочав з „революції" - масових звільнень керівників середніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів. Наказами нового керівника до початку навчального року, в 2009 році було звільнено та розірвано контракти з тринадцятьма директорами.
Всі звільнені керівники навчальних закладів -відмінники освіти України, вете¬рани праці, діти війни, нагороджені державними відзнаками. Так, директора НВК №4 Годлевського В.Й. у день призначення Курманського на посаду начальника управління було нагороджено почесним знаком „Василь Сухомлинський".
Серед звільнених паном Курманським - директор СЗОШ №1 Попович Тамара Василівна; директор ліцею №17 Андрієнко Людмила Степанівна. В цих навчальних закладах навчались і мої діти. До жодного із звільнених директорів будь-яких претензій з боку управління освіти щодо виконання ними посадових обов'язків не було. Які наприклад претензії могли бути до директора ліцею №17 Андрієнко Л.С., коли більше 40 учнів цього ліцею стали переможцями та призерами всеукраїнських та міжнародних олімпіад.
Звільнені директори позашкільних навчальних закладів Маханков В.П. та Баранова Р.І. були ініціаторами заснування цих закладів та очолювали їх з дня заснування.
Звільнення директорів ветеранів праці, заслужених працівників освіти, дітей війни відбувалось без елементарної подяки за багаторічну працю.
Звернення трудових колективів, батьківських комітетів, рад навчальних закладів, депутатів до БЮТівця, міського голови Мельника С.І., як правило закінчувалося сухою відповіддю - звільнені у зв'язку з закінченням контракту. Так звані „помаранчеві" ідуть однією командою і своїх „не здають".
Показовим є звільнення директора Центру туризму та краєзнавства учнівської
молоді Баранової Р.І за відсутність на робочому місці ?!
Згода на звільнення двічі незаконно надавалася президією міської організації профспілки працівників освіти і науки з безпосередньою участю голови цієї профспілки Тимошенка Олега Сергійовича. Хіба не відомо було Тимошенку О.С., який протягом більше десятка років очолює цю профспілку, що тільки первинна профспілкова організація або її представник, уповноважений давати згоду на звільнення працівника? Ухвала апеляційного суду Хмельницької області, в якій зазна-чені порушення президією профспілки чинного законодавства, є результатом його керівництва міською профспілкою, повною дискредитацією профспілки, яку перетворено у „кишенькову", ладну ви¬конати будь-яку забаганку влади.
Інакше і не можна оцінювати діяльність профспілки, яка допустила порушення галузевої угоди між Мініс¬терством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти України. Цією угодою сторони зобов'язувались недопускати в закладах освіти і науки масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 10% кількості працівників протягом календарного року). З безпосередньою участю профспілки допущено звільнення 15,5% керів¬ників?
Виникає і інше запитання. Яким чином профспілка допустила перевід на контракти директорів, які були прийняті на роботу за безстроковим трудовим договором? Ці контракти складені з порушенням ст.21 КЗпП України. Згідно з Конституцією України та вказаним Кодексом, будь-яке пряме або непря¬ме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при зміні та припиненні трудового договору не допускається!
Звертаю увагу на те, що цією статтею прямо вказано, що сфера застосування контракту обмежена і визначається за¬конами України.
Зокрема, в пункті 4 статті 21 Закону України „Про освіту" відсутнє положення про обов'язковість застосування контр¬актної форми трудового договору.
Короткотерміновими добровільно-примусовими контрактами „посадили на „голку" директорів навчальних закладів. Що відчуває директор, з яким укладено контракт строком на один рік? Повністю залежним від власника - виконавчого комітету Хмельницької міської ради та керівництва управління освіти. Інструментом адміністративного впливу на виборах.
Короткостроковими та кабальними контрактами влада позатикала роти освітянам. Не чути їх масових запе-речень проти безглуздого переходу на 12- річну середню освіту, яка буде знову ж таки забезпечуватись не¬щадною експлуатацією працівників освіти, при мізерній заробітній платі, відсутності соціального та необхідного матеріально-технічного, методичного забезпечення тощо.
У стані трудових відносин у закладах освіти не можна звинувачувати тільки владу. Вона зараз стурбована тільки забезпеченням своєї незмінності, „війною" за землю, за власність. Влада розглядає працівників освіти тільки як інструмент застосування адмінресурсу на виборах.
Працівники освіти, сплачуючи профспілкові внески, встановили заробітну плату своєму звільненому голові, яка у декілька разів перевищує середню заробітну плату в Україні та заробітну плату будь-кого з директорів.
Якщо профспілка не захищає ваші права та її не можна реформувати - створіть незалежну.
Чому ж працівники освіти принизливо просять у влади усунути порушення Конституції та законів ? Не вимагають їхнього дотримання та притягнення ви¬нних у їх порушенні до відповідальності.
Без усвідомлення освітянами, що вони є носіями влади, необхідності колективного захисту своїх прав, працівники освіти і далі будуть поодинці ставати жертвами беззаконня. Декла¬рацією є ст.43 Конституції України, відповідно до якої „Громадянам гаран¬тується захист від незаконного звільнення". На практиці прокурор міста на звернення Баранової Р.І., депутатів до Генерального прокурора України, прокурора області, підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не вбачає. Це за ст.55 Конституції України „Права та свобода людини і громадя¬нина захищаються судом". На практиці судді ігнорують незаперечні численні докази незаконного звільнення.
Тут діє владний принцип верхо-венства „позвоночного права", яке також стало мобільним. А таємниця нарадчої кімнати - викликає посмішку у фахівців.

Василь Попик,
голова Хмельницької міської
громадської організації „ПРАВО НА ЖИТТЯ".
Автор скарги: ВАСИЛЬ ПОПИК

Фотографії

Коментарі

Додавати коментарі можна лише після авторизації або реєстрації.
Є питання?